جستجو

calendarerase
calendarerase
جستجو
login
غلامی

غلامی

Saturday, 19 August 2017 13:11

قصر اشرافی پرندگان

جوامع ترکی اهمیت زیادی برای حیوانات و به خصوص پرنده ها قائل هستند زیرا گمان می برند که پرنده ها می توانند برای افراد خوش شانسی بیاورند. عشق و علاقه ی شدید ترک ها به حیوانات پردار، خود را در لانه های پرنده ی زیبا و پر زرق و برقی نشان داده که آنها برای پرستوها و کبوترها ساخته اند تا بتوانند در آنها تخم گذاری کرده و از جوجه های خود نگهداری کنند. این سازه های زیبا در ارتفاعات بسیار بالا و به دور از دسترس انسان ها و در نمای خارجی مساجد، مدرسه ها، کتابخانه ها، خانه ها، مقابر، پل ها و کاخ ها ساخته شده اند. ساخت این لانه های زیبا علاوه بر فراهم کردن سرپناه برای پرندگان به تمیز ماندن حیاط مرکزی ساختمان ها نیز کمک می کرده چرا که در این شرایط پرنده ها از ساخت خانه در مکان های تصادفی اجتناب می کردند و بدین ترتیب فضولات پرندگان کمتر باعث آلودگی محیط می شده است.
پشت ساخت این لانه ها نوعی تفکر مذهبی نیز بوده؛ بدین ترتیب که گمان می رفته اگر شخصی یک لانه ی پرنده بسازد، در زندگی به جای خوبی می رسد چرا که به پرنده ای سرپناه داده است.
قصرهای اشرافی برای پرندگان، پدیده ای جالب در ترکیه
ocN1XEOCtW9cKUPkbE3EP9bOmMqmr8sayw5WDIM9 2
در عصر عثمانی، زیبایی شناسی عنصر مهمی محسوب می شد. بسیاری از این لانه های پرنده نیز در همین زمان ساخته شده و مانند قصرهای مینیاتوری دو یا سه طبقه دارای پنجره های زیبا و بالکن هایی هستند که به نرده های زیبا و ظریف مزین شده اند. لازم به ذکر است که این قصرها سقف و گنبد نیز دارند. جزئیات معماری به کار رفته در این کاخ های مینیاتوری اغلب اوقات بیانگر سبک خاص آن دوره هستند.
برخی از اولین نمونه های این لانه های زیبا و اشرافی در آناتولی به قرن سیزدهم باز می گردند. مدرسه ی شفائیه (1218-1217) در سیواس، مدرسه ی  مناره ی باریک (1265-1260) قونیه و مقبره ی کوتلو هاتون در قیصریه قدیمی ترین این لانه های زیبا را در خود جای داده اند. اولین خانه های پرنده خیلی ساده بودند؛ ساخت لانه های تزئینی و پر از جزئیات تنها در حدود قرن هجدهم آغاز شد و لانه های ساخته شده در دیوارهای مسجد Ayazma (1761-1760)، مسجد Yeni Valide (1710-1708) و مسجد Selimiye (1804) تنها نمونه هایی از آنها هستند.
Thursday, 17 August 2017 09:42

نکاتی درباره ترکیه

آیا قصد سفر به ترکیه با تور ترکیه را دارید و از پروتکل های موجود درآن اطلاعی ندارید؟ ما به شما 10 نکته ای که به بهتر سفر کردنتان در ترکیه کمک میکند را  خواهیم گفت ، ترکیه کشور بسیار زیبا با مردم بسیار خونگرم و فرهنگ غنی است. این نکات به شما کمک میکند تا در ترکیه با درک بهتر، از فرهنگ مردم ترکیه لذت ببرید.
ترکیه کشوری با فرهنگ و تاریخ بسیار غنی و مناظر طبیعی زیبایی است و ماجراجویی بسیاری برای مسافران را درپی دارد.در ترکیه با استقبال مردم مواجه می شوید ، بهتر است در هر سفر به هرکجای جهان ابتدا کمی درباره فرهنگ آن کشور و یا منطقه آگاهی داشته باشید تا از سفرتان لذت بیشتری ببرید.
1.لباس های کمی رسمی تر
به طور کلی مردم ترکیه در لباس پوشیدن نسبت به همتایان غربی خود بسیار محتاط تر عمل میکنند.بهتر است پوشیدن لباس های خیلی کوتاه و خیلی باز خودداری کنید لباس های با سر شانه لخت و یا بدن نما و شلوارک های بسیار کوتاه در اماکن عمومی.زنان نیازی به پوشاندن موی سر خود جز در اماکن مذهبی ندارندوبهتر است زنان لباس نلزک نپوشند.شما می توانید دامن های بلند یا تا روی زانو شلوارک های تا زانو وشلوار های گشادی که برای یوگا میپوشید را استفاده کنید.این فرصت خوبیست تا با سر زدن به بازارچه ها محلی هم با پوشش زنان ترکیه آشنا شده و هم با  ترکیب این لباس ها با لباس های خودتان پوشش خاصی را برای خودتان درست کنید و هدایا و یادگاری های زیبایی را از ترکیه با خود ببرید.
xAmigo-Gasht-Turkey34.jpg.pagespeed.ic.21zeomvqdu
2.قوانین در مساجد
مسجد سلطان احمد در استانبول به دلیل دیوار های کاشکاری شده و میناب کاری هایش بسیار معروف است.برای ورود به مساجد باید شانه ها و موی خود را کامل بپوشانید و کفش هایتان را درآورید.برای پوشاندن بدنتان می توانید از روسری های بزرگی که در بازارچه های محلی است و یا دامن های بلند و لباس های آستین بلند و شلوار های بلند استفاده کنید.نگران پابرهنه راه رفتن نباشید سراسر داخل مسجد فرش شده است و محیط بیرونی می توانید یک جفت دمپایی از مسول این کار در مسجد بگیرید.می توانید موی خود را با روسری های ترکی و یا روسری های در خانه ببندید.
5375 144
3.مانند یک بومی رفتار کنید
در کشور خودتان و خانه تان ممکن است دوستان وآشنایانتان و کسانی که در یک مهمانی می بینید را ببوسید و بغل کنید حتی کسانی که نمی شناسید و یک قدم دورتر حتی غریبه ها  و این نوعی برخورد در کشورتان باشد.توصیه می کنیم که از این کار در ترکیه بپرهیزیدو کسی را هنگام آشنایی بغل نکنید به مردان در خیابان لبخند نزیند و اگر مردی را شناختید فقط با او دست بدهید.بغل کردن و یا لمس بازو و یا تماس هایی که در کشورتان خیلی عادی باشد ممکن است در ترکیه نوعی ابراز علاقه عاشقانه تلقی شود لذا از این مورد بپرهیزید.نمی گویم که خودتان نباشید و بد برخورد کنید منظور این است که بهتر است محافظه کارتر عمل کنید.این به شما کمک میکند که مقبولتر به نظر بیاید و کمتر اذیت شوید.
4.آشنایی با مردم محلی: یخ بودن رفتارتان را بشکنید
به زودی پس از سفر به ترکیه خو را میابید که با دوستان و خانوادتان مشغول خوردن چای نعنایی و صحبت از خاطرات ترکیه هستید.یک راه خوب برای خوش گذراندن در ترکیه این است که قبل از سفر به ترکیه با گروه هایی در ترکیه آشنا شوید.اگر علاقمند به عکاسی هستید با گروه های عکاسی که در گ.گل هستند می توانید همراهی کنید اگر علاقمند به آشپزی هستید با گرو های آشپزی.از این طریق با افراد قابل اعتمادی آشنا می شوید که شما را برای یک وعده غذا یا عصرانه به خانه یشان دعوت میکنند و می توانید یک بعد از ظهر دل انگیز داشته باشید.هنگام ملاقات با خانواده دوستانتان در ترکیه از خانوادتان و خاطراتتان بگویید عضق یه خانواده چیزی است که در میان همه فرهنگ ها مشترک است و می تواند سد فرهنگی را بشکند.چند عکس از خانوادتان به آن ها نشان دهید و این می تواند آغاز یک گفتگو خوب و صمیم باشد.
simit3
5.آداب و معاشرت در خانه
ملاقات با یک دوست ترک ،فرصت بسیار خوبی است تا افراد جدید را بشناسید و صمیمی شوید. ترک ها اغلب شما را برای یک وعده غذایی دعوت می کنند یک هدیه کوچک و یا یک بسته شیرینی محلی به نشانه تشکر و قدردانی با خود ببرید.مطمینا میزبان غذاهای بسیار خوشمزه ای را برای شما در نظر گرفته است. پس از صرف غذا به میزبان بگویید " elinize saglik "  به معنی " دست شما درد نکند " نشان می دهد که از غذا لذت برده اید.
در ترکیه پوشیدن کفش در خانه ها مجاز نیست، پس قبل از ورود به خانه کفش هایتان را در بیاورید و احتمالا یک جفت دمپایی برای استفاده شما در نظر گرفته شده است.یک راه برای صمیمی تر شدن با میزبان و خانواده دوستتان کمک به زنان در آشپزخانه قبل از خوردن غذا است.خانوم ها به راحتی از این راه با یکدیگر صمیمی می شوند ویک فرصت عالی برای یاد گرفتن غذا های ترکی است.
6.دستمال توالت برای مسافران ضروری است ... طلای مسافر است
نفت به عنوان طلای سیاه شناخته می شود .اما در سفر به ترکیه دستمال توالت این نقش را ایفا میکند.انتظار نداشته باشید که همه جا  دستمال توالت پیدا کنید و از آنجایی که استفاده از یک شلنگ کوچک برایتان آسان نیست بهتر است همیشه یه رول کوچک همراه خود داشته باشید.البته باید از اآن ها برای صرفه جویی در قطع درختان برای تولید دستمال توالت تشکر کرد.
7.کارت هتل را بگیرید
کاپادونیا منطقه در ترکیه است که با چند ساعت رانندگی از استانبول به آن میرسید.منطقه ای بسیار زیبا و رمانتیک.پیدا کردن آدرس در یک جای جدید بسیار سخت است لذا کارت هتل را بگیرید یا از هتلدار بخواهید که آدرس و نام و شماره تلفنشان را روی کاغذی برای شما بنویسند.اگر گم شدید این آدرس رابه راننده تاکسی بدهید و او شما را به هتلتان برمیگرداند.به جایی که هستید توجه کنید اگر گم شدید و نزدیک یک مکان معروف و بزرگ بودید بسیار راحت است که شمارا پیدا کنند.پس نام آنجا را بدانید.
8. چند کلمه ترکی یاد بگیرید
از قلیان لذت ببرید.چندکلمه ساده مانند سلام ،خداحافظ و ممنون را یادبگیرید با لبخند به افراد محلی در حین صرف قهوه بگویید البته افرادی که می شناسید و نه همه.ترکیه کشوری است که به زبان و فرهنگ خود بسیار افتخار میکند.با یادگرفتن چند کلمه ترکی خیلی راحتتر در بازارچه های محلی چانه بزنید و ارتباط با مردم محلی و تاکسی ها عمل می کنید .Teşekkür ederimبا تشکر از شما، selamسلام، و İyi günler خداحافظی یا روز خوبی داشته باشید، همه نقطه شروع خوبی برای ارتباط با مردم محلی در گفتگو است.
9.اوقاتی را در حمام ترکی سپری کنید
سفر به ترکیه بدون استفاده ولذت بردن از حمام معروف ترکیه مگر می شود؟؟.در سفر به ترکیه چندساعتی را در این استخر سرپوشیده معروف و قدیمی بگذرانید و تجربه یک حمام فوق العاده و جوان کننده و آرامش بخش را داشته باشید.قبل از رفتن به حمام درباره آن اطلاعات لازم را کسب کنید.ساعاتی از روز مخصوص خانوم ها و ساعتی دیگر مخصوص آقایان است.
حمام-ترکی0
10.حس ماجراجویی و لبخند بزرگ و شوخ طبعیتان را حفظ کنید
مانند سفر به هرجای دیگر سفر به ترکیه نیز یک ماجراجویی است.حس طنز و انعطاف پذیری و لبخندتان به شما کمک میکند که سفر دلپذیری داشته باشیداغلب آدم هایی که در این سفر میبینید می خواهند که شما اوقات خوبی را در کشورشان سپری کنید و با خاطرات خوبی از آنجا بروید و به شما کمک خواهند کرد تا از این سفر لذت ببرید.سفر با این طرز فکر که شما انسان های خوبی را ملاقات خواهید کرد و سفر خوبی را دارید بسیار موثر است.هرآنچه فکر کنید همان پیش می آید.
رستوران چانگا در استانبول
chang1
اکثر ما برای اینکه سفری خاطره انگیز را برای خود و همراهانمان به ارمغان بیاوریم علاوه بر دیدن آثار باستانی و جاهای دیدنی شهر حتما به دنبال بهترین شیک ترین و شناخته شده ترین رستورانهای شهر نیز هستیم تا با صرف غذاهای عالی خاطره سفرمان را دل انگیزتر کنیم . از این رو ما به معرفی یکی از رستورانهای مشهور و بنام شهر استانبول میپردازیم .
رستوران چانگا در استانبول برنده جایزه بهترین رستوران جدید در سال ۲۰۰۷ شد. همچنین از نمای داخلی و خارجی این رستوران بارها بر روی جلد مجلات و روزنامه ها استفاده شده است. رستوران Changa که در ساختمان هنرهای معاصر ۱۹۰۳ نزدیک میدان تکسیم استانبول قرار دارد ، با غذاهایی ترکیبی در محیطی دلربا در خدمت میهمانان و گردشگران است.

تجربه تماشای غروب در شاخ طلایی
شاخ طلایی یا Goloden Horn در تنگه به سفر و دریای مرمر، جایی که زیبایی طبیعت شمارا ساعت‌ها وادار به تماشا می‌کند.

bbf2fd71 4a22 43f2 b26b 58d9b413f04a 600x455


شاخ طلایی قسمت تاریخی شهر استانبول را از قسمت مدرن شهر جدا می‌سازد. از اهمیت آن همین بس که مهروموم‌ها به‌عنوان یک نقطه استراتژیک و بندرگاهی مهم در زمان امپراتوری‌های روم باستان، یونانیان و عثمانی‌ها بوده است. علت نام‌گذاری «شاخ» به خاطر نوع شکل زمین شانسی این منطقه و «طلایی» به دلیل غروب آفتاب و اهمیت آن در نزد مردمان گذشته در ترکیه بوده است.
در اطراف این خلیج زیبا امکانات بسیاری برای گردشگران ازجمله مراکز خرید و رستوران‌های متنوع وجود دارد. در تور استانبول و بازدید از خلیج شاخ طلایی طبیعت و تفریح را باهم تجربه کنید. در تور ترکیه می‌توانید پس از بازدید از جاذبه‌های گردشگری شهری مانند برج گالاتا در هنگام غروب آفتاب به این خلیج زیبا سر بزنید و گشت‌وگذاری با کشتی‌های موجود در خلیج شاخ طلایی بزنید و یا شبی را در پارک های جنگلی منطقه به سر ببرید و لحظات بسیار دل انگیزی را تجربه کنید.
خرید ملک در ترکیه
این پروژه در منطقه اروپایی استانبول و در بیلوک دوزو قرار گرفته . امکان دسترسی آسان به همه نقاط شهر را دارد ، به فاصله 500 متری از فرودگاه E5 بیلوک دوزو / باغچه شهیر به فاصله 12 کیلومتری از فرودگاه آتاترک و4 کیلومتری از ایستگاه متروبوس . بسیار نزدیک به جاده اصلی و خط متروی در حال ساختی که به زودی راه اندازی خواهد شد . فاصله تا مرکز شهر ( میدان تکسیم ، شیشلی و ... ) 45 دقیقه میباشد . نزدیک به مدرسه ، دانشگاه ، مراکز خرید و بیمارستان . منطقه ای امن و مناسب برای سرمایه گذاری خارجی .
دارای طراحی منحصر به فرد میباشد : شامل 39 طبقه ، دارای 22 مغازه در اطراف پروژه ، شامل 310 واحد داخل مجموعه ، دید بی نظیر دریای مرمره از آخرین طبقه که هر بیننده ای را محو خواهد کرد .
مجموعه دارای واحدهای :310 واحد مسکونی شامل ، یکخوابه ، دوخوابه ، سه خوابه میباشد و متراژ ها از 70 تا 376 متر مربع متنوع میباشد و شروع قیمت ها از 305000 هزار لیر میباشد .
زمان آماده و تحویل پروژه برج 9 سال 1397 میباشد .
امکانات رفاهی پروژه شامل : استخر سرپوشیده ، حمام ترکی ، سالن بدنسازی ، زمین بسکتبال ، زمین تنیس ، سینما ، محوطه بازی کودکان ، سوپرمارکت ، پارکینگ ، نگهبانی 24 ساعته .
یکخوابه ها : از 70 متر مربع تا 307 متر مربع : از 305000 لیر تا 640000 لیر
دوخوابه ها : از 104 متر مربع تا 376 متر مربع : از 448000 لیر تا 888000 لیر
سه خوابه ها : از 179 متر مربع تا 187 متر مربع : از 643000 لیر تا 874000 لیر
30 درصد پیش پرداخت + اقساط 36 ماهه قابل پرداخت میباشد .
ﺷرﮐت ما ﺑﺎ ﻣﺷﺎوره و ﯾﺎری ﺷﻣﺎ در ﺧرﯾد ﻣﻠﮏ ﺑﮭﺗرﯾن زﻣﯾﻧﮫ را ﺑرای ﻣﻧﺎﺳب ﺗرﯾن ﺳرﻣﺎﯾﮫ ﮔزاری ﻓراھم ﻣﯽ آورد ھﻣﭼﻧﯾن ﺑﮫ دﻧﺑﺎل ﺟﻠب رﺿﺎﯾت ﻣﺷﺗرﯾﺎن ﺧود ﺑﮫ ﻣﻧظور ﮔﺳﺗرش اﻣﻼک و ﻣﺳﺗﻐﻼت ﺑﺎ ﻣزاﯾﺎ و ﺳود دھﯽ ﺑﺎﻻ ﻣﯽ ﺑﺎﺷد ﺑﺎ ﺗوﺟﮫ ﺑﮫ ﺗﺟرﺑﮫ ای زﯾﺎدی ﮐﮫ در ﻓروش ﻣﻠﮏ ﺑﮫ ﻣﺷﺗرﯾﺎن ﺧﺎرﺟﯽ دارا ﻣﯽ ﺑﺎﺷد ﺑﮫ ﻣﺷﮑﻼت اﺣﺗﻣﺎﻟﯽ ﻣﺷﺗرﯾﺎن ﺧﺎرﺟﯽ ﺧود واﻗف ﺑوده و آن ھﺎ را در طول ﺗﻣﺎﻣﯽ ﻓراﯾﻧد ﺧرﯾد از ﺷروع ﺗﺎ اﺗﻣﺎم آن ھﻣراھﯽ ﺧواھد ﮐرد ، جهت مشاوره و کسب اطلاعات تکمیلی با شماره های موجود در سایت ما تماس حاصل فرمایید .
ﺷرﮐت ما ﺑﺎ ﻣﺷﺎوره و ﯾﺎری ﺷﻣﺎ در ﺧرﯾد ﻣﻠﮏ در استانبول بهترین زمینه را برای مناسب ترین سرمایه گذاری را برایتان فراهم میآورد همچنین به دنبال جلب رضایت و ایجاد امنیت از ابتدا تا انتهای راه را با شما همراه خواهد بود . جهت مشاوره و کسب اطلاعات تکمیلی با شماره های موجود در سایت ما تماس حاصل فرمایید .
Thursday, 10 August 2017 12:39

معرفی محله باکرکوی

 منطقه باکرکوی در قسمت اروپایی استانبول ترکیه قرار دارد . جمعیت ساکن در محله باکرکوی ، جزو مردم با شرایط اقتصادی متوسط و رو به بالا در ترکیه بشمار می آیند . باکرکوی در مسیر یک بزرگراه قرار دارد و یک بیمارستان بزرگ و مراکز خرید متعدی از جمله مرکز خرید کاپاسیتی در آنجا بنا شده است . منطقه باکرکوی استانبول از محله های معروف استانبول در کنار دریای مرمره است و منازل ساحلی با منظره دریا در آنجا براحتی قابل اجاره است . فاصله محله باکرکوی تا فرودگاه آتاتورک با تاکسی تنها ۱۰ دقیقه است بنابراین یکی از مناطق مناسب برای اقامت گردشگران تور استانبول محسوب میشود .
محله باکرکوی استانبول یکی از محله های قدیمی شهر است البته این منطقه کاملا نو نوار شده است . سالهاست باکرکوی بخاطر مناظر زیبایش محلی برای سکونت اعیان بوده است . باکرکوی یک منطقه مهم تجاری است . مراکز خدید ، سینما ، بارها و کافه زیادی در این محله وجود دارد . دسترسی به باکرکوی بسیار راحت است . اتوبوس ها و کشتی های مسافری تندرو براحتی شما را به منطقه بی اوغلو (تکسیم) و قسمت آسیایی استانبول میرساند . برای رفتن از کادیکوی به میدان تکسیم بوسیله اتوبوس ۴۵ دقیقه ، با مینی بوس که قیمت آن برای هر نفر ۴ لیر (تقریبا ۵٫۲ دلار) میباشد ۲۰ دقیقه و توسط تاکسی که حداکتر ۴ نفر میتوانند از آن استفاده کنند ۱۵ دقیقه و کرایه آن حدودا” ۲۰ لیر (تقریبا ۱۳ دلار) ، در راه خواهید بود . از کادیکوی تامرکز خرید نیسان تاشی استانبول با اتوبوس ۱ ساعت زمان می برد .
منطقه باکرکوی استانبول دارای فروشگاه های فانتزی و رستوران ها فانتزی ست . بسیاری از مردم محبوب و معروف ترکیه برای صرف غذا به رستوران های باکرکوی میروند . از هتل های منطقه باکرکوی استانبول میتوان به هتل تایتانیک و شرایتون اشاره کرد . منطقه باکرکوی استانبول منطقه ای است که نرخ اجناس بسیار مناسب است  چون این منطقه خرید ترک ها میباشد . در این منطقه توریست ها هم خرید میکنند اما به نسبت تعداد جمعیت ترک بیشتر می باشد و بنابراین قیمت ها مناسب میباشد و به همین دلیل یکی از قدیدمی ترین مراکز خرید استانبول به نام مرکز خرید کاروسل در این محله قرار دارد .
منطقه ی  بسفر
برخی از بهترین مناظر استانبول در بسفر دیده می شود. اگر زمان داشته باشید ارزش دارد که حداقل نیمی از یک روز به را تماشای مکان ها و تجربه جو آنجا بپردازید. شما می توانید تور قایقرانی را روی یک قایق کوچک بگیرید، یا خطوط دریایی ترکیه (TDI) خدمات قایقرانی عمومی باارزشی را اجرا می کند که دو یا سه بار در یک روز برقرار است و گردش کاملی را تا آناتولی صنوبر که نزدیک ترین روستا به دریای سیاه در قسمت آسیایی است انجام می دهد و به امینو برمی گردد. آنجا یک مکان جذاب است که به رستوران های ماهی اش معروف است و پیاده روی تا قلعه مخروبه مشرف به روستا برای دیدن نماهای خیره کننده اش ارزش دارد. وقتی شما امینو را ترک می کنید می توانید از نماهای زیبا به سمت شهر قدیمی با افق خاطره انگیز سقف و مناره ها لذت ببرید.
bosphorus bridge  turkey 6 by yeterus-d2yq9ma
 منطقه جزایر شاهزادگان
کسانی که مدت زمان کمی در استانبول اقامت دارند ، واقعا باید یک روزرا برای دیدن این جزایر جذاب در دریای مرمره، در سواحل استانبول کنار بگذارند .  مناظر زیبای آن، تپه های پوشیده شده از درخت، سواحل جذاب و قصرها ی با شکوه عثمانی، همراه با فضای آرام، برای یک پذیرائی دلپذیر است . به راحتی توسط کشتی می توان به آنجا  رسید، محیط حالت مجموعه الجزایری  به نظر می رسد و  جهان اطراف را می شود از آنجا دید . Büyük آدا، و یا "جزیره بزرگ" محبوب ترین جا برای بازدید کنندگان است. بدون اتومبیل شما می توانید با یک اسب یا کالسکه برای بازدید از صومعه سنت جورج به آنجا بروید .
دانستنیهای عمومی درباره کشور ترکیه
زیبایی طبیعی خیره کننده، مکان های تاریخی و باستان شناسی منحصر به فرد،بهبود در صنعت هتل داری و زیرساخت توریستی و یک سنت میهمان نوازی و قیمت رقابتی با کشورهای اطراف، باعث شد که ترکیه موارد زیادی برای عرضه در بازدید از این کشور را داشته باشد. بنابراین، تعجب آور نیست که این کشور به تازگی یکی از مقاصد گردشگری محبوب ترین در جهان تبدیل شده است. سواحل آن ، بنادر، جزایر تابستان طولانی به مدت هشت ماه در برخی از مناطق. کوه های با شکوه و دره ها، دریاچه ها، رودخانه ها، آبشارها مناسب برای گردشگری و ورزش در زمستان و تابستان از همه نوع است.
آب و هوا در ترکیه
با توجه به جغرافیای متنوع ترکیه، که می تواند چهار اقلیم های مختلف در هر یک روز را تجربه کنند. مناطق ساحلی ترکیه هم مرز با دریای اژه و مدیترانه آب و هوای مدیترانه ای و معتدل با تابستانهای گرم و معتدل سرد، زمستان های مرطوب مناطق ساحلی هم مرز با دریای سیاه آب و هوای اقیانوسی معتدل با آب گرم، تابستان های مرطوب و سرد ، زمستان های مرطوب در ساحل دریای سیاه ترکیه بیشترین میزان بارش را دارد و تنها منطقه از ترکیه است که دریافت بارش بالا در سراسر سال را داراست. مناطق ساحلی هم مرز با دریای مرمره، که متصل به دریای اژه و دریای سیاه و سفید است ،نیز آب و هوای انتقالی بین آب و هوای مدیترانه ای و معتدل و آب و هوای اقیانوسی معتدل با آب گرم ، تابستان نسبتا خشک و خنک به سرد را دارد. برف در مناطق ساحلی دریای مرمره و دریای سیاه تقریبا در هر زمستان می بارد اما معمولا در کمتر از چند روز ذوب می شود. با این حال برف در مناطق ساحلی دریای اژه در مناطق ساحلی دریای مدیترانه بسیار نادر است.
ir2035
موقعیت جغرافیایی ترکیه
کشور مستطیل شکل در سه طرف توسط سه دریاها مختلف احاطه شده است. یک جمهوری پارلمانی در اوراسیا، که تا حد زیادی در غرب آسیا قرار گرفته است، وبخش کوچکی از شرق ترکیه در جنوب شرقی اروپا قرار دارد. ترکیه توسط هشت کشور هم مرز سوریه و عراق به سمت جنوب. ایران، ارمنستان، آذربایجان و نخجوان به شرق؛ گرجستان به شمال شرق؛ بلغارستان در شمال غرب؛ و یونان به غرب است. دریای سیاه به سمت شمال، دریای مدیترانه در جنوب، و دریای اژه در غرب. بسفر، دریای مرمره و تنگه داردانل (که با هم به صورت تنگه ترکی) علامت گذاری مرز بین تراکیه و آناتولی؛ (اروپا و آسیا) است. ترکیه در تقاطع اروپا و آسیا جدا از یک کشور از اهمیت ژئواستراتژیک قابل توجهی برخوردار می باشد.
تاریخ ترکیه
از اواخر قرن 13، عثمانی آناتولی متحده و امپراتوری با شامل شدن قسمت های بسیاری از جنوب شرقی اروپا، آسیای غربی و شمال آفریقا به یک قدرت بزرگ در اوراسیا و آفریقا در طول اوایل دوره مدرن تبدیل شد. امپراتوری در اوج قدرت خود بین قرن 15 و 17 به خصوص در طول سالهای 1520-1566 در زمان سلطنت سلیمان رسید. جنگ استقلال ترکیه نیز در بین سالهای (1919-1922)،توسط مصطفی کمال آتاتورک و همکارانش در آناتولی آغاز شد، و در سال 1923 منجر به استقرار جمهوری مدرن ترکیه، با آتاتورک به عنوان اولین رئيس جمهور آن شد. ترکیه پس از تبدیل شدن به یکی از اولین اعضای شورای اروپا در سال 1949، عضو دیپلم EEC در 1963 شد،وبه اتحادیه گمرکی اتحادیه اروپا در سال 1995 پیوست و مذاکرات عضویت کامل با اتحادیه اروپا در سال 2005 دوران رو به رشد ترکیه آغاز شد و در اقتصاد و طرح های دیپلماتیک به رسمیت شناخته شدو به عنوان یک قدرت منطقه ای منجر شد.
pic864505010001
اکوسیستم ترکیه
اکوسیستم فوق العاده و تنوع زیستگاه در ترکیه تنوع گونه های قابل توجهی تولید کرده است تعداد گونه های جانوری در کل اروپا در حدود 000،60 است در حالی که در ترکیه بیش از 000،گونه وجود دارد،  40 پارک ملی، 189 پارک طبیعت، 31 مناطق حفظ طبیعت، 80 مناطق حفاظت حیات وحش و 109 آثار تاریخی طبیعت در ترکیه مانند گالیپولی شبه جزیره تاریخی، پارک ملی کوه نمرود، و .. وجود دارد.
دین
اسلام دین غالب ترکیه با 99.8 درصد از جمعیت است که به عنوان مسلمان ثبت شده است (هر چند برخی منابع به یک برآورد کمی پایین تر از 96.4 درصد اشاره می کنند) با فرقه محبوب مکتب حنفی اهل سنت است. در پایان اگر علاقمند به سفر به ترکیه و استفاده از تور ترکیه میباشید با تلفن های تماس موجود در وبسایت ما تماس حاصل فرمایید و از پکیج های تور استانبول ما مطلع شوید . 

لیست چند رستوران استانبولی مورد علاقه ایرانی ها

یکی از مهمترین چیزهایی که هر توریست در هر شهری به دنبال آن است این است که مکانی امن و تمیز پیدا کند تا بتواند وعده های غذایی اش را دریافت کند. بیشتر توریست هایی که به ترکیه سفر می کنند و غالبا ایرانی ها به دنبال رستوران های وطنی می گردند یا اینکه حداقل غذاها و منو ها به غذاهای ایرانی شبیه باشد. با بررسی که انجام داده ایم ایرانی ها بیشتر به این رستوران ها علاقه دارند که لیستش را در اختیار شما قرار می دهیم.

این رستوران ها منوهای ایرانی یا شبیه به غذهای ایرانی دارند.

رستوران خراسانی

این رستوران یک رستوران کاملا ایرانی است که در یکی از بهترین مناطق استانبول به نام منطقه دیوان یولو برپا شده و در معرض دید بسیاری از افراد قرار گرفته است. منوهای این رستوران شما را به یاد وطن خواهد انداخت

تلفن: ۰۲۱۲ ۵۱۹ ۵۹ ۵۹
turky-1-1024x768


کافه رستوران آمدروس

این رستوران که به همراه کافه دایر شده است در منطقه بسیار پر گردشگر سلطان احمد دایر شده و باعث شده که هر روز چندبار سالن آن پر و خالی شود. در این رستوران می توانید غذاهای ترکی و بین المللی از جمله غذاهای ایرانی را مشاهده کنید.

تلفن: ۹۰ ۲۱۲ ۵۲۲ ۸۳ ۵۶

رستوران یاکا بالک

این رستوران هم جزو لیست مشهورترین های رستوران های استانبول است که در منطقه مناسب امین اولو ایجاد شده تا افرادی که در این ناحیه سکونت دارند غذاهای خوش طعمی میل نمایند. مقاله معرفی چند رستوران خوش پخت و پز در ترکیه هم می تواند در پیدا کردن رستوران ها به شما کمک کند

تلفن: ۹۰ ۲۱۲-۵۲۷۳۸۸۹

کافه رستوران آنتا

همان طور که از نام این کافه رستوران پیداست این رستوران کاملا ترکی است اما می توانید منوی رستوران را مشاهده کنید و یا اینکه از طریق شماره تماس ۹۰۲۱۲۵۱۸۰۱۱۷ از آن ها اطلاع پپیدا کنید

رستوران مطبح اوتومان پالاس کویزین

این رستوران بزرگ هم در منطقه سلطان احمد دایر است وشما می توانید با سایر رستوران های این منطقه آن را مقایسه کنید اما بنظر می رسد از آوازه خوبی برخوردار باشد

تلفن ۹۰-۲۱۲-۵۱۴ ۶۱ ۵۱
turky-2-1024x768


تریا رستوران الگانس

رستوران های این منطقه بسیار زیادند. یعنی تریا رستوران الگانس در قسمت سلطان احمد دایر شده پس می توانید از آن هم اطلاع پیدا کنید و برای صرف غذاهای ملل به آن جا بروید

تلفن: ۹۰۲۱۲۵۱۸۴۵۱۸
رستوران های ایرانی در استانبول
استانبول یک شهر توریستی است و جاذبه های گردشگری استانبول ، توریستهایی زیادی را به این شهر دعوت میکند . غذاهای ترکی ، بسیار خوشمزه هستند و بخاطر سبزیجات به کار رفته در آنها با اکثر ذائقه ها سازگار هستند اما ایرانی ها معمولا خیلی زود هوس غذاهای دیار خودشان را می کنند . رستوران های ایرانی در تکسیم استانبول و سایر نقاط این شهر با آغوش باز پذیرای شما خواهند بود .

رستوران ایرانی آسمان استانبول :

اگر میخواهید در خیابان آکسارای استانبول ، یک قورمه سبزی اصیل با دوغ آبعلی میل کنید ، رستوران آسمان را فراموش نکنید .  رستوران آسمان یکی از با کیفیت ترین رستوران های ایرانی در استانبول است که اگر در استانبول دلتان هوای غذای وطنی کرد ، میتوانید روی آن حساب باز کنید . البته اگر از فسنجان های این رستوران یاد نکنیم تا حدود زیادی ، بی انصافی کرده ایم !! آقای جلیل مدیر این رستوران با روی باز پذیرای شما خواهد بود .
آدرس رستوران آسمان استانبول Ataturk Bulv. No:158 | Aksaray, Fatih, Istanbul, Turkey

رستوران ایرانی شهرزاد استانبول :

یکی دیگر از رستوران های ایرانی استانبول در تقسیم ، رستوران شهرزاد می باشد . رستوران ایرانی شهرزاد استانبول ، محیطی آرام و دوست داشتنی با امکانات مناسب دارد و می توانید طعم غذای ایرانی اصیل را در این رستوران تجربه کنید . در کنار غذاهای ایرانی این رستوران انواع نوشیدنی گرم را نیز سرو می کند .
آدرس رستوران شهرزاد استانبول Sehit Muhtar Mah. Taksim Akarcasi Sok | No: 24 Taksim, Istanbul 34435, Turkey

رستوران ایرانی ریحون استانبول :

از معروفترین رستورنهای ایرانی استانبول میتوان به رستوران ریحون اشاره کرد . رستوران ریحون استانبول در نزدیکی خیابان استقلال و میدان تکسیم قرار دارد . رستوران ریحون ، دکوراسیونی جالب با طراحی ایرانی دارد و عکس های بسیاری از ایران ، روی دیوارها بچشم می خورد . در این رستوران می توانید غذاهای ایرانی را با کیفیت و حجمی مناسب و البته قیمت مناسب میل نمایید . در رستوران ریحون امکان رزرو و غذای بیرون بر وجود دارد . گران ترین غذای رستوران ریحون ، کباب شیشلیک می باشد و قیمت این کبای ایرانی ، حدود ۶۸ لیره ترک می باشد . البته قورمه سبزی ، قیمه بادمجان و … نیز در این رستوران سرو می شود . این رستوران دارای وبسایت اختصاصی می باشد .
آدرس رستوران ریحون استانبول Tomtom Mahallesi, Yeni Carsi Caddesi No:8/A, Istanbul 34434, Turkey

رستوران ایرانی شیراز استانبول :

هر چند رستوران ایرانی شیراز فاصله زیادی تا میدان تکسیم دارد اما کیفیت غذاهای ایرانی این رستوران ، دوری راه را بی معنی می کند . رستوران شیراز مکانی دنج و دوستانه برای سرو غذایی اصیل و ایرانی در استانبول است .
آدرس رستوران شیراز استانبول  Moda Cad. Sarraf Ali Sokak No.7A, Istanbul 34200, Turkey

کافه رستوران ایرانی زعفران استانبول :

در محله کادیکوی و کمی دورتر از میدان تکسیم میتوانید در کافه رستوران زعفران خودتان را به یک غذای اصیل ایرانی دعوت کنید . کافه زعفران ، کافه ای کوچک با غذاها و دسرهای ایرانی است که در محله کادیکوی استانبول قرار دارد . از جمله امکانات رستوران می توان به وایفای و صندلی در فضای باز کافه رستوران اشاره کرد .
آدرس رستوران زعفران استانبول : : Sahrayıcedit Mahallesi, İmam Ramiz Sokak, Demirli Nezirağa Blokları, No 6/B, Kadıköy, İstanbul
Page 1 of 165