جستجو

calendarerase
calendarerase
جستجو
login

چرا ترکیه؟

Rate this item
(0 votes)
تور کوش آداسی، آنتالیا و استانبول از جمله تورهای پر فروش و مهم ترکیه هستند که خصوصا در کشور ما نیز خواهان زیادی دارند! بطور کلی تقریبا تمامی کسانی که این تورها را تجربه کرده اند، اذعان دارند که یکی از بهترین سفرهای عمرشان بوده است. در کنار این افراد هستند کسانی هم که نه تنها تا کنون به این کشور سفری نداشته اند بلکه حتی از آثار تاریخی و ساحل زیبای مدیترانه و… هم بی خبرند و مدام می پرسند که اصلا چرا باید به ترکیه برویم ؟ مگر ترکیه چگونه کشوری است که خیلی از مردم برای گذراندن ایام تعطیلات خود به آن سفر می کنند؟ در مقاله پیش رو قصد داریم به این پرسش که چرا تور ترکیه؟ پاسخی روشن دهیم.
چرا تور ترکیه ؟

539131078
ترکیه آنقدر زیبا است که اگر تنها یک بار به آن سفر کنید مشتری دائمی تور ترکیه خواهید بود! این کشور همچون کشور عزیزمان دارای فرهنگی غنی می باشد. شاید جالب باشد بدانید که این کشور سالانه چیزی حدود ۴۳ میلیون نفر گردشگر دارد؛ پس حتما علتی دارد که این همه توریست از سراسر جهان به آن سفر می کنند. ترکیه دارای آثار بسیار کهن و تاریخی است که حتما برای علاقه مندان به آثار تاریخی جالب توجه می باشد؛ از طرفی هم با مدرنیته نیز غریبه نیست، این موضوع را می توان از بناهای جدید این کشور از جمله هتل های فوق العاده زیبا و مجهز آنها دریافت. بی جهت نیست که ترکیه به عنوان ششمین مقصد معروف جهان شناخته می شود.
آشنایی با ترکیه

گفتیم که ترکیه کشوری با تاریخ کهن است اما چرا؟
بد نیست بدانید که حدود ۲۵۰۰۰ سال پیش بود که مردم ترکیه برای اولین بار در آن ساکن شدند. همچنین در تپه گوبکلی در عصر نئولیتیک اولین معبد جهان ساخته شد. اولین گروه های مردم همچون یونانی ها، بیزانس، فرنگی ها، سلجوقیان، صلیبیون، عثمانی و رومی ها در این کشور ساکن شدند و به همین دلیل است که شما می توانید آثار تاریخی هنری متعددی از هر یک از این قوم ها را در ترکیه خصوصا در مورد معماری بناهای تاریخی مشاهده کنید. برج گالاتا واقع در شهر استانبول یکی از این آثار قدیمی است.
cup-of-coffee
و اما اینکه اگر به غذایی که میل می کنید خیلی اهمیت می دهید، کافی ست فقط یک بار از غذاهای این کشور امتحان کنید تا شیفته آن شوید.
غذاهای ترکی که شهرت جهانی هم پیدا کرده اند بسیار لذیذ و خوشمزه هستند به گونه ای که امکان ندارد گردشگری به این کشور بیاید و غذای آن را تست کند و لب به تحسین باز نکند! کباب ترکی که در ایران هم بسیار محبوب است فقط یکی از این غذهای متنوع می باشد. درباره چای و قهوه ترک هم که نیاز به هیچ تعریفی نیست!
1447338328527
حال می رسیم به دریای مدیترانه و ساحل زیبای آن که از پر طرفدارترین مناطق ترکیه می باشد و اگر کسی به این کشور سفر کند و به ساحل های آن سری نزند مطمئن باشید سفر ناقصی را تجربه کرده است! ورزش های آبی متنوع و قایق سواری و اسکی بشدت نزد گردشگران محبوب می باشد. از دیگر سرگرمی هایی که می توان به آن اشاره کرد بالن سواری است.و در پایان اینکه تجربه رفتن به حمام ترکی را به هیچ وجه از دست ندهید؛ خصوصا ماساژ استانبولی که معرف حضور همه هست!
Read 635 times

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.