جستجو

calendarerase
calendarerase
جستجو
login
غلامی

غلامی

در ادامه مطلب آداب عید فطر در ترکیه 
برخی از آمادگی ها نیز در داخل خانه ها انجام می یافت. این آمادگیها امروز هم رایج است و انجام می گیرد. در اولین مرحله، پس از یک خانه تکانی کامل، همه جای خانه بطور کامل تمیز و مرتب می شود. سپس برای تمامی اعضای خانواده لباسهایی که عیدی نامیده می شود، آماده می گردد. بویژه برای کودکان در این روز، بسته به وسع خانواده لباسهای نو خریداری می شود.
در زمانهای قدیم، در تمامی شهرها و در راس استانبول، حمامها در روز عرفه تا ساعات صبح باز بودند. رسم بود که همه مردم در روز عرفه حمام کنند. به این آب، آب عرفه گفته می شود. امروز نیز این رسم رایج است. بدلیل هیجان و شور و اشتیاق عید، برخی از گروههای شغلی و برخی اصناف در مقایسه با سایر گروهها بیشتر کار می کنند. از جمله این اصناف می توان قنادی ها، خیاطان، آرایشگران، نانوایی ها و کفاشان را نام برد.
588 
یکی از ویژگیهای مرسوم عید از زمانهای گذشته تا به امروز، غذاها و خوراکیهای مخصوص عید می باشد. در آشپزخانه ها، خوراکیها و شربتهای مخصوص عید آماده می گردد. در این روز غذاها در ظرفهای گرانقیمت کریستال و یا چینی گذاشته شده و با آن از میهمانان پذیرایی می گردد. در مواردی که عید با روزهای گرم تابستان مصادف می شد، شربتها در داخل کاسه های بسیار ظریفی که از یخ کنده کاری شده بودند، ریخته شده و به میهمانان تعارف می شد.

eidal-fitr
هم در زمانهای گذشته و هم امروزه در عید فطر با این عنوان که بدن پس از تحمل یک ماه گرسنگی نیاز بیشتری به کالری دارد، به شیرینی اهمیت زیادی داده می شود. باقلواها، شیرینی های خامه ای، گردویی، شیرینی لفمه ای، شیرینی خرما، حلوا، نوعی شیرینی موسوم به کادایف و نوعی کیک شربت دار بنام روانی، انواع راحت الحلقومها و نیز شیرینی عاشوره از مهمترین شیرینی هایی هستند که در روز عید به میهمانان تعارف می شوند. در کنار شیرینی ها، انواع دلمه ها و نانها نیز آماده شده و بر سر سفره جای می گیرند. شربت گل سرخ، عسل، تمرهندی، آب غوره و نارنج نیز از شربتهای پرطرفدار عید فطر از زمانهای گذشته تا به امروز هستند.
در آخرین روز ماه رمضان یعنی یک روز مانده به عید فطر به زیارت قبور می روند. بر سر قبر قرآن قرائت شده و دعا خوانده می شود، بر روی قبرها آب پاشیده می شود و قبرها تمیز می شوند.
یکی دیگر از مراسم و آدابی که از گذشته های دور تا به امروز ادامه یافته است، کارهایی است که صبح روز عید و دیگر روزهای عید انجام می گیرد. در اولین صبح عید فطر افرادی که در طول ماه رمضان با طبل زدن وظیفه بیدار کردن مردم برای سحری را بر عهده داشتند، این بار با زدن طبل، مردم را برای اقامه نماز عید فطر بلند می کنند. تمامی مردان خانواده، حتی پسر بچه ها نیز به مسجد رفته و نماز عید را اقامه می کنند. پس از اقامه نماز عید، انسانها در خروجی مسجد عید را به یکدیگر تبریک می گویند. مردان به خانه بازگشته و عید اعضای خانواده را نیز تبریک می گویند. کودکان دست بزرگترها را بوسیده و از آنها عیدی می گیرند. صبحانه خورده می شود. کودکان در حالیکه لباس عید بر تن کرده اند، به دم درب تک تک خانه می روند و هدایای کوچکی به عنوان عیدی جمع آوری می کنند. اعضای کوچک فامیل و همسایگان به دیدار بزرگترها می روند، دست آنها را بوسیده و عید را به آنها تبریک می گویند.

3382494 444
در عید فطر معمولا با شیرینی و شکلات از میهمانان پذیرایی می شود. باقلوا و راحت الحلقوم معمولا در راس این شیرینی ها قرار دارد.از آنجاییکه در این عید شیرینی و شکلات زیاد خورده می شود، به این عید، عید شیرینی نیز گفته می شود. اما اگر فردی از فاصله دور و یا به وقت غذا برای دید و بازدید عید برود، از وی با خوراکیها نیز پذیرایی می گردد.
یکی دیگر از آداب و رسوم بسیار مهم در رابطه با عید این است که در روز عید به دیدن افرادی می رویم که مدت زمان زیادی است از آنها خبر نداریم. در روز عید کدورتها بر طرف می شود و قهرها آشتی می کنند.
آداب و رسوم عید فطر در ترکیه

اطلاعات و مطالب ذکر شده برای آندسته از دوستانی که به دنبال خرید ملک در ترکیه هستند که به دنبال آن زندگی در ترکیه را تجربه خواهند کرد بسیار مفید و لازم میباشد .
ماه رمضان ماهی است که مردم برای کمک به فقیران به رقابت می پردازند. بخشش و انعام به عالی ترین حد خود می رسد. خانه ها و سر سفره ها پر از میهمانان می گردد. مهربانی ها و غذا ها تقسیم می گردد. روزه باعث تزکیه بدن و روح می شود. با به پایان رسیده ماه رمضان، مردم به انتظار ماه رمضان دیگر می نشینند و از این که توانستند یک ماه را به خوبی و خوشی در عبادت و اطاعت خداوند سپری کنند، جشن می گیرند. به این روز، عید فطر گفته می شود. در دوره عثمانی از روزها قبل مردم آماده استقبال از عید فطر می شدند.
13910528000504 PhotoL
بر اساس اطلاعات موجود در منابع، در دوره عثمانی با فرا رسیدن عید رمضان، کارمندان و درجه داران دولتی معادل یک ماه حقوق خود عیدی می گرفتند. در زمانهایی که خزانه دولتی با کمبود بودجه مواجه بود، این عیدی به نصف حقوق ماهیانه تقلیل می یافت و در شرایط سخت تر اصلا پرداخت نمی شد. در روز اول عید، در زندانها و بین محکومین حلوا پخش می شد. آن دسته از محکومین که رفتار مناسبی از خود نشان داده بودند و دو سوم از دوره محکومیت خود را سپری کرده بودند، مشمول عفو شده و به مناسبت عید آزاد می گردیدند.
مراسم گرامیداشت عید فطر از سده 15 به بعد، به تشریفات و برنامه بسیار مهم در دربار عثمانی تبدیل شد. جشن های بزرگداشت عید فطر در دربار عثمانی بصورت مرتب و از قبل برنامه ریزی شده انجام می گرفت. عید با شلیک توپ در روز عرفه یعنی یک روز قبل از عید آغاز می شد و در آخرین روز عید با شلیک یک توپ دیگر به هنگام عصر پایان می یافت.
523260 835
در اولین صبح روز عید، پادشاه به همراه گروه بزرگی از درباریان و عالمان دینی برای اقامه نماز عید به سوی مسجد راه می افتاد. پس از اقامه نماز نیز به همراه همین دسته بزرگ دوباره به راه افتاده و به دربار باز می گشت. این دسته بزرگ "دسته عید" نامیده می شد. نماز عید در بزرگترین مسجد شهر اقامه می گردید. این مسجد معمولا مسجد ایاصوفیه و یا سلطان احمد بود که در نزدیکی کاخ توپکاپی قرار داشت. مسجدی را که قرار بود نماز عید در آن اقامه گردد، معمولا قبل از فرا رسیدن عید از سوی پادشاه انتخاب می شد. پادشاه از اندرون دربار خارج شده و بر اسب خود که از قبل با این هدف تزئین و آماده شده بود، سوار می گردید. سپس به همراه ارکان دولتی به سوی مسجد مورد نظر به راه می افتاد. پس از اقامه نماز عید، دسته به همان شکل و با همان نظم و ترتیب دوباره آماده شده و در معیت پادشاه به کاخ باز می گشت. همه ارکان دولتی موجود در دسته منجمله صدر اعظم پادشاه را بدرقه می کردند و پس از ورود پادشاه به دربار، مراسم مخصوص "دسته عید" به پایان می رسید.
پادشاه پس از اقامه نماز عید و بازگشت به دربار، تبریکات ارکان دولتی و نیز خانواده اش را به مناسبت عید می پذیرفت و به آنها تبریک می گفت. ابتدا جهت تبریک عید به مادرش والده سلطان، وارد بخش اندورن دربار شده و نزد مادرش می رفت. دست او را بوسیده و عید را به وی تبریک می گفت. سپس تبریکات خانوداه و فرزندانش را می پذیرفت و عید را به آنها تبریک می گفت. در نهایت نیز بر روی تختی که در اندرون دربار و مقابل "اتاق مخصوص" گذاشته می شد، نشسته و تبریکات "مردم اندرونی" را که ساختار داخلی دربار عثمانی را تشکیل می دادند، می پذیرفت.
 ramadan in turkey-turkey
پس از پایان تبریکات، نوبت برپایی ضیافت بود. پادشاهان عثمانی، در اعیاد خاص جشنهای بزرگی مخصوص عامه مردم نیز ترتیب می دادند. این مراسم از نقطه نظر دیدار مردم با پادشاه و ایجاد وحدت و یکپارچگی بین مردم و حکومت حائز اهمیت بود. در دربار پادشاه نیز مراسم مختلفی ترتیب می یافت. در میدانهای شهر مردم جمع می شدند. بندبازان، هنرمندان، شعبده بازان و بطور خلاصه هر کسی که صاحب هنر بود، به این میدان می آمد و با اجرای برنامه برای مردم آنها را سرگرم می کرد. اسباب و وسایل شادی و تفریح کودکان نیز مهیا می شد. تابها و چرخ و فلکهای بزرگ به میدان آورده می شد. بازیهای تئاتر مختلف منجمله سایه بازی اجرا می شد. بادبادک و بادکنک فروشها، حلوا شکری های رنگارنگ، دوره گردهایی که اسباب بازی و خوراکیهای مختلفی را برای فروش می آوردند، میدان را پر می کردند
مابقی مطلب در وبلاگ بعدی خواهد بود...
خرید خانه در استانبول 
این پروژه در منطقه اروپایی استانبول و در بیلوک دوزو قرار گرفته . امکان دسترسی آسان به همه نقاط شهر ، به فاصله 500 متری از فرودگاه E5 بیلوک دوزو / باغچه شهیر .به فاصله 12 کیلومتری از فرودگاه آتاترک و4 کیلومتری از ایستگاه متروبوس . بسیار نزدیک به جاده اصلی و خط متروی در حال ساختی که به زودی راه اندازی خواهد شد . فاصله تا مرکز شهر ( میدان تکسیم ، شیشلی و ... ) 45 دقیقه میباشد . نزدیک به مدرسه ، دانشگاه ، مراکز خرید و بیمارستان . منطقه ای امن و مناسب برای سرمایه گذاری خارجی .
دارای طراحی منحصر به فرد میباشد : شامل 39 طبقه ، دارای 22 مغازه در اطراف پروژه ، شامل 310 واحد داخل مجموعه ، دید بی نظیر دریای مرمره از آخرین طبقه که هر بیننده ای را محو خواهد کرد .
مجموعه دارای واحدهای :310 واحد مسکونی شامل ، یکخوابه ، دوخوابه ، سه خوابه میباشد و متراژ ها از 70 تا 376 متر مربع متنوع میباشد و شروع قیمت ها از 305000 هزار لیر میباشد .
زمان آماده و تحویل پروژه برج 9 سال 1397 میباشد .
امکانات رفاهی پروژه شامل : استخر سرپوشیده ، حمام ترکی ، سالن بدنسازی ، زمین بسکتبال ، زمین تنیس ، سینما ، محوطه بازی کودکان ، سوپرمارکت ، پارکینگ ، نگهبانی 24 ساعته .
نرخ فروش پروژه :
یکخوابه ها : از 70 متر مربع تا 307 متر مربع : از 305000 لیر تا 640000 لیر
دوخوابه ها : از 104 متر مربع تا 376 متر مربع : از 448000 لیر تا 888000 لیر
سه خوابه ها : از 179 متر مربع تا 187 متر مربع : از 643000 لیر تا 874000 لیر
30 درصد پیش پرداخت + اقساط 36 ماهه قابل پرداخت میباشد .
ﺷرﮐت ما ﺑﺎ ﻣﺷﺎوره و ﯾﺎری ﺷﻣﺎ در ﺧرﯾد ﻣﻠﮏ در ترکیه ﺑﮭﺗرﯾن زﻣﯾﻧه را ﺑرای ﻣﻧﺎﺳب ﺗرﯾن ﺳرﻣﺎﯾﮫ ﮔزاری ﻓراھم ﻣﯽ آورد ھﻣﭼﻧﯾن ﺑﮫ دﻧﺑﺎل ﺟﻠب رﺿﺎﯾت ﻣﺷﺗرﯾﺎن ﺧود ﺑه ﻣﻧظور ﮔﺳﺗرش اﻣﻼک و ﻣﺳﺗﻐﻼت ﺑﺎ ﻣزاﯾﺎ و ﺳود دھﯽ ﺑﺎﻻ ﻣﯽ ﺑﺎﺷد ﺑﺎ ﺗوﺟه ﺑه ﺗﺟرﺑه زﯾﺎدی ﮐه در ﻓروش ﻣﻠﮏ در ترکیه ﺑه ﻣﺷﺗرﯾﺎن ﺧﺎرﺟﯽ دارا ﻣﯽ ﺑﺎﺷد ﺑه ﻣﺷﮑﻼت اﺣﺗﻣﺎﻟﯽ ﻣﺷﺗرﯾﺎن ﺧﺎرﺟﯽ ﺧود واﻗف ﺑوده و آن ھﺎ را در طول ﺗﻣﺎﻣﯽ ﻓراﯾﻧد ﺧرﯾد از ﺷروع ﺗﺎ اﺗﻣﺎم آن ھﻣراھﯽ ﺧواھد ﮐرد ، جهت مشاوره و کسب اطلاعات تکمیلی با شماره های موجود در سایت ما تماس حاصل فرمایید .
ﺷرﮐت ما ﺑﺎ ﻣﺷﺎوره و ﯾﺎری ﺷﻣﺎ در ﺧرﯾد ﻣﻠﮏ در استانبول بهترین زمینه را برای مناسب ترین سرمایه گذاری را برایتان فراهم میآورد همچنین به دنبال جلب رضایت و ایجاد امنیت از ابتدا تا انتهای راه را با شما همراه خواهد بود . جهت مشاوره و کسب اطلاعات تکمیلی با شماره های موجود در سایت ما تماس حاصل فرمایید .
Tuesday, 12 September 2017 12:32

چرا ترکیه؟

تور کوش آداسی، آنتالیا و استانبول از جمله تورهای پر فروش و مهم ترکیه هستند که خصوصا در کشور ما نیز خواهان زیادی دارند! بطور کلی تقریبا تمامی کسانی که این تورها را تجربه کرده اند، اذعان دارند که یکی از بهترین سفرهای عمرشان بوده است. در کنار این افراد هستند کسانی هم که نه تنها تا کنون به این کشور سفری نداشته اند بلکه حتی از آثار تاریخی و ساحل زیبای مدیترانه و… هم بی خبرند و مدام می پرسند که اصلا چرا باید به ترکیه برویم ؟ مگر ترکیه چگونه کشوری است که خیلی از مردم برای گذراندن ایام تعطیلات خود به آن سفر می کنند؟ در مقاله پیش رو قصد داریم به این پرسش که چرا تور ترکیه؟ پاسخی روشن دهیم.
چرا تور ترکیه ؟

539131078
ترکیه آنقدر زیبا است که اگر تنها یک بار به آن سفر کنید مشتری دائمی تور ترکیه خواهید بود! این کشور همچون کشور عزیزمان دارای فرهنگی غنی می باشد. شاید جالب باشد بدانید که این کشور سالانه چیزی حدود ۴۳ میلیون نفر گردشگر دارد؛ پس حتما علتی دارد که این همه توریست از سراسر جهان به آن سفر می کنند. ترکیه دارای آثار بسیار کهن و تاریخی است که حتما برای علاقه مندان به آثار تاریخی جالب توجه می باشد؛ از طرفی هم با مدرنیته نیز غریبه نیست، این موضوع را می توان از بناهای جدید این کشور از جمله هتل های فوق العاده زیبا و مجهز آنها دریافت. بی جهت نیست که ترکیه به عنوان ششمین مقصد معروف جهان شناخته می شود.
آشنایی با ترکیه

گفتیم که ترکیه کشوری با تاریخ کهن است اما چرا؟
بد نیست بدانید که حدود ۲۵۰۰۰ سال پیش بود که مردم ترکیه برای اولین بار در آن ساکن شدند. همچنین در تپه گوبکلی در عصر نئولیتیک اولین معبد جهان ساخته شد. اولین گروه های مردم همچون یونانی ها، بیزانس، فرنگی ها، سلجوقیان، صلیبیون، عثمانی و رومی ها در این کشور ساکن شدند و به همین دلیل است که شما می توانید آثار تاریخی هنری متعددی از هر یک از این قوم ها را در ترکیه خصوصا در مورد معماری بناهای تاریخی مشاهده کنید. برج گالاتا واقع در شهر استانبول یکی از این آثار قدیمی است.
cup-of-coffee
و اما اینکه اگر به غذایی که میل می کنید خیلی اهمیت می دهید، کافی ست فقط یک بار از غذاهای این کشور امتحان کنید تا شیفته آن شوید.
غذاهای ترکی که شهرت جهانی هم پیدا کرده اند بسیار لذیذ و خوشمزه هستند به گونه ای که امکان ندارد گردشگری به این کشور بیاید و غذای آن را تست کند و لب به تحسین باز نکند! کباب ترکی که در ایران هم بسیار محبوب است فقط یکی از این غذهای متنوع می باشد. درباره چای و قهوه ترک هم که نیاز به هیچ تعریفی نیست!
1447338328527
حال می رسیم به دریای مدیترانه و ساحل زیبای آن که از پر طرفدارترین مناطق ترکیه می باشد و اگر کسی به این کشور سفر کند و به ساحل های آن سری نزند مطمئن باشید سفر ناقصی را تجربه کرده است! ورزش های آبی متنوع و قایق سواری و اسکی بشدت نزد گردشگران محبوب می باشد. از دیگر سرگرمی هایی که می توان به آن اشاره کرد بالن سواری است.و در پایان اینکه تجربه رفتن به حمام ترکی را به هیچ وجه از دست ندهید؛ خصوصا ماساژ استانبولی که معرف حضور همه هست!
هزینه‌ های حمل و نقل درون شهری استانبول
خوشبختانه استانبول سیستم حمل و نقل عمومی بسیار کارآمد و متنوعی دارد که میتواند بسیار مورد استفاده دوستانی باشد که به استانبول سفر میکنند . از جمله این گزینه‌ها می‌توان به:
bus iconاتوبوس، مترواتوبوسی، مترو، قطارهای حومه‌ای، تراموا، قطار کابلی، کشتی، کشتی‌های تندرو و تاکسی دریایی اشاره کرد. قسمت خوب ماجرا این است که اکثرا این گزینه‌ها به یکدیگر مرتبط‌ اند و برای پرداخت هزینه همه‌ی این‌ها تنها کافیست که استانبول‌ کارت (ISTANBULKART)  تهیه کنید. استانبول‌ کارت نوعی بلیت الکترونیکی‌ است که می‌توانید آن را از باجه‌های بلیت که در نزدیکی ایستگاه‌های حمل و نقل قرار دارند تهیه کنید. این باجه های بلیت را در نزدیکی ایستگاه هایی چون تکسیم، بشیکتاش و امینونو خواهید دید.
istanbulkart-1
هزینه خرید استانبول کارت ۶ لیر است ( حدود ۶ هزار تومان) که سپس به میزان دلخواه می توانید آن را شارژ کنید.
استانبول کارت قابلیت استفاده برای بیش از یک نفر را دارد و می توانید آن را به دفعات نامحدود شارژ کنید.
با داشتن این کارت هزینه شما ۲.۳۰ لیر و بدون داشتن استانبول کارت، هزینه ها ۴ لیر (۴ هزار تومان) خواهد بود.
پرداخت هزینه برای کودکان شش سال و بزرگ تر الزامی است.
کودکان کوچک تر از شش سال در صورت نگرفتن جا و صندلی، ممکن است بدون بلیط سفر کنند.
با ۱۰ لیر شارژ می توانید تا ۵ بار سوار مترو، اتوبوس و یا ...شوید.
istanbul-kart-bus
هزینه های حمل و نقل درون شهری استانبول به صورت خلاصه:
بلیط الکترونیک: استانبول کارت: ۱۰ لیر (حدود ۱۰ هزار تومان)، کرایه ها: ۲.۳۰ لیر (۲۵۰۰ تومان)
unnamed 1مترو، تراموا، اتوبوس، قطار کابلی، کشتی‌های تندرو  : ۲.۵ لیر (۲۵۰۰ تومان) با استانبول کارت و ۴ لیر (حدود ۴ هزار تومان) بدون آن تاکسی: ۵ لیر به بالا (از ۵ هزار تومان ب بالا) هزینه بنزین (۱ لیتر): بین ۴.۳۸ تا ۵.۲۵ لیر (۳۹۰۰ تا ۴۷۰۰ تومان)
وسایل حمل و نقل عمومی در استانبول و ریز هزینه ها

مترو و تراموا: ایستگاه‌های مترو با تابلوهایی با حروف M و در رنگ‌های آبی و قرمز مشخص شده‌اند. هر سرویس، ایستگاه را بین ۲ تا ۱۰ دقیقه ترک می‌کند. ساعات کار مترو بین ۶ صبح تا ۱۲ نیمه شب است.
در مسیر خط M۱A، اکسرای به فرودگاه وصل می‌شود و در ۱۵ ایستگاه توقف دارد که در طول مسیر شامل اتوگار هم می‌شود.
در مسیر دیگر، خط M۲، ینی‌کاپی به تکسیم وصل می‌شود و در طی مسیر در سه ایستگاه توقف دارد. ایستگاه وزنجیلر Vezneciler در نزدیکی بازار بزرگ، ایستگاه هالیک بر روی پل جدید گلدن هورن و ایستگاه شیشهانه Şişhane در نزدیکی میدان تونل در بیوغلو هستند. خط دیگری نیز از تکسیم به شمال شرقی هاجی عثمان (Hacıosman) با ۹ ایستگاه توقف، می‌رود.
خط چهارم،Kazlıçeşme را از طریق تونلی در زیر دریای مرمره به غرب شهر قدیم، (Ayrılak Çeşmesi) در بخش آسیایی شهر متصل می‌کند.
آسان‌ترین راه برای جابه جایی بین سلطان احمد و بیوگلو، استفاده از تراموا است. هر ۵ دقیقه یک سرویس از ایستگاه خارج می‌شود. ساعات کار تراموا از ۶ صبح تا ۱۲ نیمه شب است.
پرداخت هزینه: برای هر دو گزینه مترو تراموا از استانبول کارت استفاده می شود و هزینه ای در حدود ۲ تا ۳ لیر (حدود ۲-۳ هزار تومان) دارد.
مرزهای سفر به ترکیه و استانبول
 گفتیم بد نیست درباره مرزهای زمینی ایران و ترکیه بیش تر بدانید، چرا که در سفرهای زمینی به کارتان خواهد آمد.
ایران با ترکیه سه پایانه مرزی مشترک دارد که عبارت اند از : ۱- مرز بازرگان ۲- مرز رازی و ۳- مرز سرو
۱- مرز بازرگان بزرگ ترین و مهم ترین مرز برای سفر به ترکیه است و انتخاب بسیاری برای خروج از کشور می باشد. این پایانه امکانات مناسبی دارد و هم برای رسیدن استانبول راه خوبی است. مرز بازرگان در شمال آذربایجان غربی و در نزدیکی شهر ماکو قرار دارد.
ساعت کاری: ۲۴ ساعته
۲- مرز رازی میان دو پایانه مرزی بازرگان و سرو قرار داشته و در نزدیکی شهرستان خوی می باشد. رفت و آمد از این مرز زیاد نیست و به نسبت مرز بازرگان معطلی بیش تری دارد.
ساعت کاری: ۹ تا ۱۷ (به وقت ایران) در نیمه اول و ۹:۳۰ تا ۱۶:۳۰ در نیمه دوم سال
۳- مرز سرو در نزدیکی شهر سرو، یکی از شهرستان های ارومیه قرار دارد.
ساعت کاری: ۲۴ ساعته
+ خوب است بدانید که مرزهای زمینی همیشه باز بوده و هیچ گاه تعطیلی ندارند.
تجربیات سفر می گوید که برای خروج از کشور و سفر به استانبول مرز بازرگان را انتخاب کنید. می توانید در طول سفر از شهرهای زیر عبور کرده و خود را به استانبول برسانید: ارزروم- ارزنجان- سیواس- آنکارا و استانبول
البته بسته به سلیقه و زمانی که دوست دارید در راه بگذرانید، این مسیر می تواند متفاوت باشد.
Wednesday, 30 August 2017 12:22

کاپادوکیا

کاپادوکیا منطقه ای در آناتولی مرکزی در ترکیه است که بیش از همه به خاطر نمای شبیه به ماه، شهرهای زیرزمینی، کلیساهای غاری، و خانه های حفاری شده در دل صخره ها، مشهور است
کاپادوکیا
منطقه کاپادوکیا که در مرکز منطقه آناتولی ترکیه واقع شده است، با دره های تنگ و باریک، تپه ها و صخره های تشکیل شده غیرطبیعی اش در نتیجه باران های فرسایشی و صدها سال باد از سمت دشت های پوشیده از گدازه مابین کوه های آتشفشانی ارسیس ، ملندیز و حسن ، به همراه غارهای مسکونی و شهرهای حفاری شده در زیر زمین، منظره ای «آن دنیایی» دارد. این کوه ها که آتشفشان های فعالی دارند، آخرین بار 2 میلیون سال پیش فوران کردند. با نشستن این گدازه ها در دره های محصورشده توسط کوه ها، لایه نرمی به صخامت 150 متر تشکیل شده است. رودخانه ها، سیلاب های جاری شده از دامنه دره ها و بادهای نیرومند این تشکیلات زمین شناختی را که شامل لایه هایی از خاکسترهای آتشفشانی می شود، فرسایش داده و اشغال عجیب و غریبی به نام دهانه آتفشانی ایجاد کرده اند. اینها اشکالی مثل قارچ شکل، نوک تیز، کلاهک دار و مخروطی به خود می گیرند. ساکنان ماقبل تاریخی این منطقه کوشویوک ها (پشته کوسک) در نیغده، آکسارای آسیکلی (آق سرای عاشیق لی)، غار نِوشهر سیولک و در جنوب شرق، کولتپ ، کانیس و آلیسار در اطراف قیصریه می باشند
این ناحیه با خصوصیات توپوگرافیکی غیرمعمول مقدس شمرده شده و در زبان سیتی/خاتی، به عنوان خپاتوکا شناخته شده، که به معنی «کشور مردم خدای خدایان هپات» می باشد، با اینحال ادعاهای مختلفی در مورد ریشه حقیقی آن وجود دارد، مثل کاتپوتوکا در زبان پارسی کهن به معنای «سرزمین اسب های زیبا» می باشد. الواحی به نام الواح کاپادوکیه و کارهای هنری هیتی ها در آلیسار، از جمله مهمترین آثار بر جای مانده از 2000 سال پیش از میلاد است. پس از سالهای 1200 پیش از میلاد، قوم تابال ، از شاخه خاتی سیتی ها، صاحب قدرت شده و پادشاهی تابال را تأسیس کردند. پس از هیتی ها و آراس پارسی، پادشاهی کاپادوکیه در سال 332 ق.م تأسیس شد. در زمان حکومت رومی ها، این ناحیه به عنوان پناهگاهی برای فرار اضطراری مسیحیان شناخته می شد. همچنین چند شهر زیرزمینی وجود دارد که به عنوان مخفی گاه مسیحیان استفاده می شد
شهرها
نِوشهیر - ایالت اصلی کاپادوکیا
نوشهر ترکیه
اورگوپ - بزرگترین شهر در قلب کاپادوکیا
گورمه - خانه های غاری که درون دودکش ساحره ساخته شده اند
اوچیسار - مرتفع ترین نقطه منطقه با قلعه سنگی طبیعی آن
آوانوس - شهر کوزه گری که توسط طویل ترین رودخانه ترکیه (قزل ایرماق) به دو بخش تقسیم شده است
ارتاحیصار - دهکده ای کوچک که به خاطر قلعه سنگی اش معروف است
مصطفی پاشا - دهکده یونانی قدیمی
دره ایهلارا - این دره که پر از کلیساهای درون غار است، حدود یک ساعت از سمت غرب، با مرکز کاپادوکیه ، یعنی ناحیه اورگوپ/گورمه، فاصله دارد
گشت و گذار
به خاطر تراکم پائین جمعیتی که نتیجه آن حجم پایین حمل و نقل عمومی است، و پراکندگی مناطق آن (کاپادوکیا یک منطقه است، نه یک ناحیه)، می توان یک خودرو کرایه کرد یا با تور سفر کرد
بازدید
شهرهای زیرزمینی: بیش از 8 تونل زیرزمینی و غار در قیماق لی و درین کویو (هریک به قیمت 15 لیره)، گازیمیر ، اوزکوناک (رایگان هستند اما تا اطلاع ثانوی از تاریخ 15 اکتبر 2011 بسته هستند)، یا مازیکوی ، وجود دارد.
خانه های یونانی قدیمی در سیناسوس
موزه فضای باز گورمه 
کاووسین
مصطفی پاشا
دره ایهلارا
کلیسای تاریک در موزه فضای باز گورمه
موزه فضای باز زلوه
دیر گوموشلر (با فاصله 10 کیلومتر از نیغده در دهکده گوموشلر). این دیر دیدنی در دل صخره حفاری شده، و از دید دنیای خارج پنهان است. قدمت آن به قرون 10 و 11 میلادی رسیده و تنها در 1960 بازسازی گردید. بلیت فروش می تواند انگلیسی صحبت کرده و توری را به شما معرفی کند. این دیر، دارای چند نقاشی حفظ شده شامل تنها نقاشی لبخند مریم مقدس (سبک مونالیزا) در جهان است. قیمت ورودی آن 3 لیره است
فعالیت ها
کوه پیمایی - دنبال کردن مسیر دره ها یک انتخاب فوق العاده (و رایگان) است. از هتل یا اداره گردشگری نقشه منطقه را درخواست کنید. مسیرهای مناسبی وجود دارد که شما می توانید با پیمودن آنها، از کوهستان نیز بالا بروید.
دره گوورچین لیک (کبوتر) - شما می توانید به دره کبوتر مابین گورمه و اوچی سار بروید. این مسیر km4 از جاده نزدیک هتل آتامان در جنوب گورمه یا در مسیر سنگفرش در شمال تپه ای که قلعه اوچیسار قرار دارد، شروع می شود. هر دو نقطه شروع، دارای علامت هستند. از مسیر شلوغ تر تردد کنید، چون در این مسیر مناسب، به مشکل خاصی برخورد نخواهید کرد. مسیر داخل دره مناظر جذابی از بلندی های طبیعی و غازهای مصنوعی و مسیرهای داخل تونل های حفاری شده دارد.
دره رز (از چاووشین، ارتاحصار، و قزل چوکور ) یک دره سبز و زیبا.
کراس گلف ، در کاپادوکیا پارکی ملی است و محیط طبیعی آن بایستی حفاظت شود تا همه بتوانند در زمان حال و آینده، از آن بهره ببرند. این زمین از خصوصیات طبیعی مناظر برای به چالش کشیدن حرفه ای ترین گلف بازها بهره می برد. دودکش ها، صخره های زیبا، و پوشش طبیعی گیاهی در محیطی بی نظیر از کاپادوکیا که هنوز تحت تأثیر کراس گلف قرار نگرفته است.
بالن سواری
کاپادوکیا در کل جهان به عنوان یکی از مناسب ترین مقاصد برای پرواز با بالن هوای گرم شناخته می شود. مناظر جذاب و فراتر از واقعیت که با شرایط پروازی عالی ترکیب شده اند، به بالن ها اجازه داده به آرامی بین دهانه های آتشفشانی، لانه کبوترها، باغ ها و تاکستان ها از طریق دره های بی نظیر که هریک تشکیلات صخره ای، رنگ و خصوصیات متمایزی دارند، پرواز کنند، و پس از آن بر فراز دره های تنگ معلق گردند تا از مناظر فوق العاده لذت ببرید
پلکان کاموندو در استانبول

kamondo-merdivenleri 1281767

در استانبول محله ای به نام کاراکوی وجود دارد که در آن یک پلکان قدیمی و زیبا قرار دارد که در آن موسیقی زنده اجرا می شود و جوان ها در آن خوش می گذرانند و از عکاسی و گوش دادن به موسیقی زنده لذت می برند. در این پله تابلوهایی هست که نشان می دهد که این پلکان توسط یک خانواده مهاجر یهودی ساخته شده است. نام این پله ها از روی یک بانک در همین محله گرفته شده و برای نوه این خانواده ساخته شده تا به راحتی در این محل رفت و آمد کند و سپس مردم هم از این پله ها استفاده کردند.

kamondo-merdivenleri-nerede
حمايت هاي بانكي از تجارت در تركيه

وام صادرات كوتاه مدت 

بانك اگزيم تركيه با هدف گسترش صادرات ، وام صادرات كوتاه مدت را به صادركنندگان و توليد كنندگاني كه تمايل به صادرات دارند در مرحله قبل از حمل و نقل اعطا مي نمايد . اين وام به صورت ليره تركيه و يا به ارز خارجي پرداخت مي شود ،اين وام را به طور مستقيم يا غير مستقيم از طريق بانك اگزيم تركيه ويا بانكهاي تجاري منتخب تركيه در اختيار صادركنندگان قرار مي دهند.

وام هاي مخصوص براي خدماتي كه درآمد ارزي دارند

06-turkey


برنامه وام هاي اعتباري براي بازاريابي حمل و نقل بين المللي

هدف از اين برنامه ارائه منابع مالي به شركت هاي حمل و نقل بين المللي براي افزايش رقابت خود و در نتيجه كمك به درآمد خارجي تركيه است.تسهيلات تامين مالي كوتاه مدت و ميان مدت به طور مستقيم توسط بانك اگزيم به شركت هاي حمل و نقل بين المللي ارائه مي شود و در جهت كاهش هزينه هاي حمل و نقل شركت هاي صادركننده است شركت هايي كه داراي گواهي نامه مبني بر توانايي براي حمل و نقل بين المللي باشند واجد شرايط براي اين اعتبارهستند و حداكثر دوره بازپرداخت 18 ماه است .مبلغ اعتباري 100 ٪ از هزينه حمل است كه در مدت اعتبار محقق مي شود اما نمي تواند از ميزان سرمايه شركت تجاوز كند.

برنامه وام هاي اعتباري به بازاريابي گردشگري

هدف از اين برنامه ارائه منابع مالي به آژانس هاي مسافرتي تركيه و شركت هاي هواپيمايي براي فعاليت هاي تبليغاتي بازاريابي و يا خدمات خارج از كشور و در نتيجه كمك به تعادل تراز پرداخت تركيه از طريق افزايش درآمد گردشگري است . آژانس هاي مسافرتي انتخاب شده توسط وزارت گردشگري و شركت هاي هواپيمايي خصوصي كه مجوز كار از وزارت حمل و نقل و يا كساني كه توانسته باشند ساليانه بيشتر از 500000 دلار ارز خارجي جذب كنند واجد شرايط دريافت اين اعتبار هستند. حداكثر دوره بازپرداخت 18 ماه است.مقدار اعتبار به حداكثر 10 درصد از ارز جذب شده توسط شركت ها و 80 ٪ از كل هزينه هاي اين پروژه پيشنهادي محدود است، اما ميزان آن از 2 ميليون دلار تجاوز نمي كند و براي آژانس هاي مسافرتي كه سفر تورهاي مسافرتي را سازماندهي مي كنند و شركت هاي هواپيمايي كه توسط وزارت گردشگري انتخاب مي شوند مدت بازپرداخت حداكثر 18 ماه و بيش از ميزان اعتبار منحصر به مقدارحداكثر 15 درصد از درآمد ارز خارجي شركت است، اما در هر صورت ميزان آن بيش از 4ميليون دلار نيست .

1411769480788

وام هاي مخصوص براي خدماتي كه درآمد ارزي دارند

اين برنامه تعيين شده براي پشتيباني از برنامه هاي طراحي و توسعه، طراحي پروژه، خدمات مشاوره اي و خدمات مبتني بر پروژه در كشورهاي خارجي از شركت هاي تركيه با هدف فراهم كردن منابع مالي كوتاه مدت /متوسط مدت براي كمك به تركيه براي درآمد ارز خارجي است .وام ها به ليره تركيه و يا به ارز خارجي افزايش مي يابد . شركتهايي كه در تركيه هستند و درآمد آنها به صورت ارز خارجي است ، فعاليت صادراتي و يا خدماتي مانند پروژه هاي نرم افزاري و خدمات مشاوره اي دارند واجد شرايط دريافت اين وام هستند.

برنامه هاي اعتباري براي شركت در نمايشگاه هاي تجاري در خارج از كشور

اين برنامه با هدف ارائه منابع مالي به شركت هايي كه تحت نظر وزارت اقتصاد تركيه به منظور سازماندهي عادلانه و كمك به حضور آنها در نمايشگاه ها براي افزايش سهام خود در بازار و در نتيجه كمك به توسعه صادرات است. وام ها تنها به صورت لير ترك است. ميزان وام 100,000لیر براي شركت هايي كه در نمايشگاه حضور خواهند داشت است و براي آنهايي كه برگزار كننده نمايشگاه هستند حداكثر 1,000,000 لير ترك است ميزان وام 80 ٪ از كل هزينه هاي اين پروژه پيشنهادي براي شركت هايي كه در نمايشگاه حضور خواهند داشت و 30 درصد براي آنهايي كه برپا كننده نمايشگاه هستند محدود است، اما در هر صورت اين ميزان نمي تواند از حد شركت تجاوزكند. دوره بازپرداخت 360 روز است، و نرخ بهره توسط بانك اگزيم تعيين شده است.

اعتبارات و ضمانت ها

هدف از اين برنامه ارائه پشتيباني تامين مالي 2 ساله براي صادرات كالاهاي مصرفي بادوام و كم دوام ۵ تا ۷ سال برای صادرات كالاهاي سرمايه اي و تا 10 سال براي پروژه هاي انجام شده توسط شركت هاي تركيه است.

banks-istanbul-turkey

ضمانت ها

اگر معاملات صادرات و يا پروژه هاي انجام شده در كشورهاي خارجي توسط شركت هاي تركيه انجام شود و تامين مالي توسط بانك هاي خارجي و يا محلي انجام شود ، ممكن است بانك اگزيم تركيه اقدام به صدور ضمانت نامه به بانك وام دهنده به نفع وام گيرنده كند.

برنامه هاي بيمه

بانك اگزيم تركيه پوشش بيمه براي صادركنندگان تركيه، در برابر ريسكهاي تجاري و سياسي با ارائه انواع برنامه هاي بيمه فراهم مي كند.

بيمه اعتبار صادرات كوتاه مدت

بيمه اعتبار صادرات كوتاه مدت در سال 1989 آغاز شده، يك سال پوشش بيمه براي خريد هاي صادراتي در اعتبارات كوتاه مدت است. پوشش اين بيمه 90 % ضرر بنا بر سياست هاي تجاري است باز پرداخت آن حداكثر 360 روز است پوشش جامع دوره قبل از حمل و نقل حداكثر 180 روز است.بانك اگزيم تركيه در حال حاضر در 204 كشور پوشش بيمه اي دارد . از سوي ديگر، برنامه بيمه اعتباري صادرات صادركنندگان را براي به دست آوردن كمك هاي مالي از بانك هاي تجاري در شرايط مساعد قادر مي سازد .

sgk hizmet dokumu sifresiz veya e devlet ile 1414488416 3339

بيمه اعتبار صادرات بلند مدت

مقدار حق بيمه مطابق با فرمول خاص توسط بانك اگزيم تركيه با توجه به در نظر گرفتن متغيرهاي مختلف خطر محاسبه و تعيين مي شود .مدت انتظار در تمام برنامه هاي پوشش ضرر و زيان 6 ماه است.
sgkdan-emekli-maasi-aciklamasi-3729-620-310

برنامه بيمه براي فعاليت هاي ناعادلانه اوراق قرضه

به منظور حمايت از بخش پيمانكاران در تركيه، برنامه بيمه جديد پوشش خطر فعاليت ناعادلانه اوراق قرضه براي پيمانكاران تركيه براي پروژه هاي خارج از كشور از ابتداي سال 2004 آغاز شده است .اين پوشش شامل پيشنهاد اوراق قرضه، پيش پرداخت اوراق قرضه ،عملكرد پيمانكاران تركيه به منظور از بين بردن خطر ابتلا به فعاليت ناعادلانه اوراق قرضه است .اوراق قرضه توسط بانك به نفع خريدار عمومي مستقر در كشورهاي گيرنده وام براي پروژه هاي انجام شده توسط پيمانكاران تركيه و يا پيمانكاران فرعي تركيه صادر مي شود . بر اساس اين سياست، بانك اگزيم تركيه مسئول جبران ضرر و زيان پيمانكار تركيه، با توجه به حوادث يا شرايط خارج از كنترل پيمانكاراست.
Page 1 of 166